DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Gizem&Sır » Açıklanamayan Keşifler
Gizem&Sır 2014
cuce-mumya

Açıklanamayan Keşifler

Haber Tarihi: 12 Haziran, 2014,Perşembe | | Kategorisi: Gizem&Sır

Dünyada gün geçmiyor ki bir keşif yapılmasın bı keşifler arasında akıllara durgunluk veren durumlar la karşılaşabiliyor. Bu keşifler ve buluşlarda bazen insan aklının çözemediği, bilimin açıklayamadığı, insanları hayrete düşüren birçok durumlara tanıklık ediliyor.İşte bu gizemli buluşlaradan bazılarını sizler için derledik. İşte akıllarda soru işaretleri oluşturan o ilginç vakalar..

Gizemli kafatası

Gizemli kafatası

Bu kafatası Peru´da (Ica) bulunmuştur. İlk bakışta günümüz insanının kafatasına benzemektedir, ancak soru işaretlerine yol açan bir kaç durum göze çarpmaktadır. Bu kafatasının göz boşlukları günümüz insanının göz boşluklarından  daha büyüktür. Beynin yer aldığı boşluk 2600 ccm ile 3200 ccm arasında değişmektedir. Şu andaki insanın kafatasındaki beyin beyin boşluğu kapasitesi 1450 ccm ´dir.

Bu spiral neredeyse bugunkü teknoloji ile yapılan spirallere benzemektedir.

Bu spiral neredeyse bugunkü teknoloji ile yapılan spirallere benzemektedir.

Tarihlendiği zamana göre alışıldık olmayan bu spiral cisimler 1991 – 1993 yılları arasında Rusya´daki Ural dağlarının doğusunda bulunan küçük bir dere olaran Narada ´da bulundular. Boyları en fazla 3 cm. olan bu cisimlerden bazıları 0,003 mm. olanları vardır. Büyük olanları bakırdan , küçük ve çok küçük olanları ise çok ender rastlanan ‘tungsten’ ve ‘molybdenum’ maddelerinden üretilmiş. Mikroskopla yapılan incelemeler sonucunda spiraller kusursuz bir biçimde ‘altın oran’ tekniğiyle yapılmış olduğu tespit edildi. Dahada şaşırıcı olan durum ise: bütün bilimsel incelemelerin gösterdiği gibi bu cisimlerin yaşlarının 20.000 ile 318.000 yıl arasında değiştiğidir.

Dev ırklar var mıydı?

Dev ırklar var mıydı?

Bu resimdeki bir dev ve gerçek olduğu iddia ediliyor. Bu dev fosili 1895 yılında İrlanda´da Dyer tarafından mineral araştırmaları sırasında bulundu.Boyunun karşılaştırılması amacıyla bir tren vagonunun önüne koyulmuştur. Yüksekliği 3 metre 70 santimetre ve ağırlığı ise 2050 kg.dır. Ancak daha sonra bu dev fosiline ve sahibi ortalıktan kaybolmuş ve nerede olduğunu kimse bilmiyor.

Baelbek şehrinden dev bloklar

Baelbek şehrinden dev bloklar

Çok gizemli şehirlerden biri olan Lübnan´ın Ballbek şehrinin yakınlarındaki işlenmiş dev kaya blokları. Bu taşlar binlerce yıl öncesinde buraya getirilmiş. Resimde gördüğünüz parça 1050 ton ağırlıkta ve 25 metre uzunluğundadır. Bu yekpare blok dünya üzerindeki işlenmiş en büyük taş bloktur. İşin garibi o çağda bu taş nasıl işlendi ve nasıl buraya getirebildi.

Gizemli şehir baelbek şehri

Gizemli şehir baelbek şehri

Balbek şehri. 20 metreden daha büyük taşlarında kullanıldığı bu antik şehir Roma imparatorluğundan daha eski. Hatta Sümerlilerden elde edilen bilgilere göre bile burası antik bir şehirdi o zamanlar. Taşların büyüklüğünü göstermek amacyla 2 kişi yapıların arasında dikiliyor. Günümüzde kimse burasını kimlerin yaptığını ,nasıl yaptığını ,ne amaçla ve ne zaman yaptığını bilemiyor.

Antikyera mekanizması

Antikyera mekanizması

Yukarıda ki resimde Antikythera makanizmasını görmektesiniz. Sağ tarafta ise teknik şeması yer almaktadır. 1900 yılında Girit adasında bulunmuştur. M.Ö. 1.yüzyıla tarihlenmektedir. Bu antik bronz mekanizma bize eski uygarlıkların düşündüğümüzün aksine daha ileri bir teknolojiye sahip olduğunu kanıtlıyor. Astronomik takvim olduğu düşünülen bu mekanizmada (ya da bir makinanın parçası) içinde başka dişlilerde bulunmaktadır.

Cüce mumya

Cüce mumya

1932 yılında Pedro Dağlarında bulunmuş yukarıda ki mumya. (ABD ,Wyoming eyaleti). Mumya koyu bronz renginde ve oldukça buruşmuş vaziyette. Hayattayken boyu 35 cm. civarında olduğu tahmin ediliyor. Röntgen ışınlarıyla yapılan incelemede bu canlının ağırlığının 5,5 kg. olduğu ortaya kondu. Cinsiyeti erkek ve bütün dişleri yerinde. Öldüğünde aşağı yukarı 65 yaşında ve 350 gr. ağırığında idi. Alnı çok aşağıda ve ezik bir burnu ile büyük geniş burun delikleri vardır. Çok geniş ağzı ile incecik dudakları bulunmaktadır. Bu yaratık bilinen insan türlerinden çok daha küçüktü. Bazı araştırmacılara göre bu çok küçük boyutlarda olan bir ırkın üyesiydi.

Eski zamanlardan bugüne:uçak

Eski zamanlardan bugüne:uçak

Yukarıdaki altın maket Kolomb öncesi döneme ait bir mezarda bulunmuştur. Bu maket yaklaşık 1800 yıllıktır. İlk bakışta bir uçağın birebir ölçekli maketi gibi duruyor. (Delta kanatlı ,motor yerine sahip ,pilot kabini var ,kuyruk kanatları bile doğru şekilde tasvir edilmiş.)

Avustralya hiyeroglifleri

Avustralya hiyeroglifleri

Yukarıdaki hiyeroglifler Mısır’da değil Avustralya´da bulundu. 1900 ´lü yılların başlarında 250 civarında hiyeroglif Sydney ´in 100 km. kuzeyindeki Hunter Valley ulusal parkında keşfedilmiştir. Bu Mısır hiyerogliflerine kuşkuya yer bırakmayacak şekilde eski Mısır Tanrısı ‘Anubis’ çizimleri damga vurmaktadır. Hiyeroglifler şu soruyu akla getiriyor: Acaba Eski Mısırlılar Avustralya ´ya mı gitmişlerdi?

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>