DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Gündem » Bayrak İndirme ile İlgili Akla Gelen Sorular
Gündem 2014
bayrak-inmez-3

Bayrak İndirme ile İlgili Akla Gelen Sorular

Haber Tarihi: 14 Haziran, 2014,Cumartesi | | Kategorisi: Gündem

Lice ilçesindeki bayrak indirme hakkında gerçekleri bilinmeyenleri, akla gelen soruları bir araya toplayarak yaşanan bu provokatör eylem hakkındaki bilgileri bir araya getirdik. İşte tüm bu gerçekler. Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki iki kişinin ölümünün protesto edildiği olaylarda bulunan göstericilerden birisi 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı garnizonluğunda ki gönderdeki bayrağı indirdi. İşin ilginç tarafı bayrak indirilene kadar bölgedeki emniyet ve askeri güçler olaya müdahil olmadı. Bu bayrak indirme faaliyeti medyaya yansıyınca yoğun tepkiler ortaya kondu. Olayın nasıl bu hale geldiği araştırılmaya başlandı.

Ak parti seçim reklam filminde bayrak dikmeye koşan insanlar

Ak parti seçim reklam filminde bayrak dikmeye koşan insanlar

Edinilen bilgilere göre provokasyon şöyle gelişti; Diyarbakır’da iki kişinin hayatını kaybettiği gösterilerden sonra Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı’nda yapılacak cenaze törenine giden gösterici gruptan ayrılan 50-60 kişilik bir grup mezarlığa 300 metre mesafedeki 2. Hava Taktik Komutanlığı nizamiyesini taşlanmaya başladı.

Bu bayrak indirmeye çıkan bir hain-bu eylem seçim reklamındaki bayrak filmine karşı yapılmış olabililir mi?

Bu bayrak indirmeye çıkan bir hain-bu eylem seçim reklamındaki bayrak filmine karşı yapılmış olabililir mi?

Daha sonra bir provokatör, üç metrelik tel örgüleri aşıp birliğe girdi ve bayrak direğine tırmanarak bayrağı indirdi.Provokatörün bayrak direğine 35 derece sıcaklıkta eldiven takarak çıkması bu iş için özel olarak eğitim almış olabileceğini düşündürüyor. Üç metrelik dikenli tel örgüyü rahatlıkla aşan kişinin önceden bu faaliyeti prova ettiğini iddia edenler de var.

Emniyet kaynakları, askeri birliğe yardımcı olmadıklarına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek “Polisin yardım etmediği, zırhlı araç göndermediği” iddialarının gerçeği yansıtmadığı ifade etmekteler.

Byrakları bayrak yapan üstündeki kandir.

Byrakları bayrak yapan üstündeki kandir.

Sonuç olarak ortada ciddi bir spekülasyon rağmen olayın aslı astarı tam olarak ortaya konabilmiş değil.Olayın bu şekilde vuku bulmasından akılda soru işaretleri uyandıran konuları bir araya getirdik;

1. Askeri nizamiyenin taşlanması sırasında kulübede neden görevli yoktu?

2. Ortaya çıkan kamera görüntülerinde bir zırhlı aracın birlikten ansızın kaçar gibi çıktığı görülüyor. Bu araç niçin emniyet maksatlı kullanılmamıştır?

3. Akeri birliğin hemen dışında 30 metre ileride TOMA ve Shortland araç var. Bu zırhlı araçlar beklediği halde neden yardıma gitmiyor?

5. keri birlik tarafından niçin olayı engelleme girişimi olmuyor. Birlik tarafından “Havaya iki kere uyarı ateşi açıldı” deniyor. Eğer böyleyse neden boş kovanlar savcılığa verilmedi?

6. Provakatör direğe çıkmadan bayrak İpini keserek bayrağı indirebilme şansı varken niçin direğe çıkıp indiriyor?

7. Bayrak indiren provokatör niçin bulunamıyor?

8. Gösterici askeri birliğin içine nasıl bu şekilde elini kolunu sallayarak girebiliyor. İşte bu sorulara bir cevap verilmesi gerekiyor.

Terör örgütünün her yaptığı yanına kar mı kalacak merak ediyoruz?

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>