DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Araştırma » Bilinmeyen Hayvanlar
Araştırma 2013
tarsier

Bilinmeyen Hayvanlar

Haber Tarihi: 25 Temmuz, 2013,Perşembe | | Kategorisi: Araştırma

Bilinmeyen  hayvanlar;  Bir bakıma türü tükenen veya çok nadir olan hayvanları  belki  hiç  bilmiyor  veya  hiç  duymamış  olabiliriz.    Bu nadir  yaratıkları doğal hayatında zaten görebilmek neredeyse imkansız. Bu sayfada bu hayvanların forograflarını ve bilgilerini paylaşalım istedik.

İşte bu nadir pek bilinmeyen hayvanların fotoğraflı bilgileri.

tilki çöl tilkisi; Yüzüne göre çok büyük kulakları olan  Kuzey Afrika’daki Sahara Çölü’nün kuzeyinde yaşayan canlının tüyleri çöl kumuyla uyum sağlayan sarı rengindedir.
 kisa_gagali_yunus  Kısa gagalı yunus (Delphinus delphis), Akdeniz alttürüdür. Son 40 yıl içinde türün nüfusu aşırı avlanma ve yaşam alanlarının bozulması sonucu %50 düşmüştür.
 kaplumbaga Beyaz kaplumbağalar Çin kültüründe önemli bir yeri olan beyaz kaplumbağalar, kreme çalan pembe renkleri ve yumuşak dokularıyla dikkat çekiyor.
 blobfish  Blobfish; Avustralya ve Tazmanya’nın açıklarındaki çok derin sularda yaşayan bu balık türü, yaşadıkları derinliklere inmek pek mümkün olmadığı için insanlar tarafından daha çok yeni keşfedilebilmiş bir türdür.
 ayeaye  Aye Aye; Boyu 36-44 cm olan lemur türü bir maymundur. Kuyruğu 25 cm’yi bulan aye aye genellikle bambu ormanlarında yaşadığı için “yaldızlı bambu maymunu” olarak da adlandırılır.
 komandor Komondor Köpeği; Issız ve uzak bölgelerde kullanılan tipik bir sürü koruma köpeğidir.
 baykusmaymunu Baykuş maymunu Kocaman kahverengi büyük gözleri nedeniyle “baykuş maymunu” olarak da bilinen durukuli, geceleri avlanan tek maymun türüdür. Ağaçlarda yaşyan canlılar Orta ve Güney Amerika’da bulunmaktadır. Gece maymunları çok çeşitli sesler çıkararak anlaşırlar.
 shoebil Shoebill Doğu Afrika’da yaşayan bir kuş türü. 19. yüzyılda keşfedilen Shoebill’in kanat genişliği 7 metreyi buluyor. Shoebill saldırı esnasında oldukça hızlı ve güçlüdür.
 cucemaymun Cüce İpek Maymunları Doğduğunda yalnızca 15 gram olan ve Güney Amerika kıtasının en küçük maymunu olan cüce ipek maymunları, kısa boylarına rağmen 5 metre sıçrayabiliyor.
 gunesayisi Güneş Ayısı Güneş ayıları genellikle Güneydoğu Asya’daki yağmur ormanlarında yaşarlar. Ayı türlerinden en kısa olanıdır.
 anadolufaresi Arap Tavşanı Kanguru, tavşan, köstebek, sincap ve fareyi andıran sevimli yaratığa Arap tavşanı dense de özellikle Anadolu’da da yaşayan bir fare türüdür.
yelelisırtlan Yeleli Sırtlan: Afrika’da yaşayan bu memeli diğer leşçil sırtlanların aksine tamamen böceklerle ve akkarıncalarla beslenir.
ferox Cryptoprocta ferox Kalemis familyasının en büyük üyesi olan Cryptoprocta ferox 1.5m uzunluğa çıkabilir ve kökeni olduğu Madagaskar’daki en büyük etçil memelidir. kalmıştır, soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır.
sakimaymunu  Tüylü saki maymunu ; Amazon’da yaşar  zamanının hemen hemen hepsini ağaçların üzerinde geçirir. “Keşiş maymunu” olarak da bilinmesinin nedeni ise yüzünün çevresindeki tüylerdir.
yetiyengeci Yeti Crab;  Bilimadamlarının 2005 yılında keşfettiği Yeti Crab sarı kürklü bir yapıya sahip. Güney pasifikte yaşayan bu yengeç türünün 10 adet bacağı bulunuyor.
hispaniolan Hispaniolan Sarı kafalı Küba solenodonu olarak bilinen hispaniolanlar, uzun sivri burunlu bir fareye benzerler ve Tanrekgiller sınıfındandırlar. 20 santimetreden biraz daha uzun olan bu hayvan, ısırdığı kurbanına zehir enjekte edebiliyor.
saiga Saiga (Bozkır antilobu) Orta Asya’da yaşayan Saiga’nın burnu, soluduğu havadaki toz ve kum zerrelerini süzmeye ve soğuk aylarda havayı ılıtmaya yardımcı olur.
loris Loris Güney Asya’nın yeşillik bölgelerinde yaşar. Son derece yavaş hareket eden hayvanlardır.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>