DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Kültür » Boeing Dreamliner Yolcu Uçağı
Kültür 2015
Boeing Dreamliner

Boeing Dreamliner Yolcu Uçağı

Haber Tarihi: 12 Şubat, 2015,Perşembe | | Kategorisi: Kültür

Boeing 787 Dreamliner Yolcu Uçağı en geniş uçak olması ile biliniyor. 23 sıra koltuğu bulunan Boeing 787 Dreamliner, Gövdesi tamamen kompozit malzemeden üretilen çift koridorlu motorları da Rolls-Royce. 787 Dreamliner’in, gelişmiş aerodinamik yapısı ve sahip olduğu yeni teknolojilerin yanı sıra yakıt verimliliği ve düşük bakım maliyetiyle ticari havacılığa yeni bir boyut katacağı iddia ediliyor.

Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner


Yolcu kapasitesi 290-330 kişi arasından modeline göre değişiyor. Toplam 4 gövde modeli ile satışa sunulan bu modeline menzili 2500 ile 8500 deniz mili arasında değişebiliyor. Tam yüklü ağırlığı 165 ile 245 ton arası olan uçak 2011 yılında servise girmiştir.
Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner


Kompozit malzemeden imal edilen ilk uçak olma özelliğine de sahip bu uçakla işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlanması öngörülüyor. Karbon monoksit emisyonunu da yüzde 20 azaltacak yeni uçakta gürültü alanı yüzde 60 daralacak. Kompozit malzeme nedeniyle dış yüzeyinin de daha sağlam olduğu iddia edilen bu uçakla ilgili firma yetkilileri, kompozit gövde ve bakım masraflarından dolayı 787’nin dünyanın en iyi uçağı olacağı öngörüsünde bulunuyor.
Boeing 787 Dreamliner ve diğer uçakların karşılaştırmaları

Boeing 787 Dreamliner ve diğer uçakların karşılaştırmaları


Bu arada günümüzdeki satış fiyatı 150 ile 205,5 milyon dolar arasında değişen Boeing 787 tipi uçak, daha test uçuşu dahi yapılmadan satış rekoru kırdı. Boeing 787 Dreamliner Yolcu Uçağı ile yolculara daha geniş oturma alanları sağlandı, bagaj kabinleri büyütüldü, pilot ve hosteslerin dinlenmeleri için de bagaj bölümünün üzerinde yerler oluşturuldu. Pilot kabini de oldukça genişletildi. Perdelerin olmadığı yeni uçağa düğmeye basarak karartılacak camlar konuldu. İç aydınlatmada da renk değişimi sağlayacak bir sistem kuruldu.
Yolcu Uçakları Teknik özellikler

Yolcu Uçakları Teknik özellikler

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>