DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Araştırma » Çupakabra
Araştırma 2009
cupakabra

Çupakabra

Haber Tarihi: 13 Mayıs, 2009,Çarşamba | | Kategorisi: Araştırma

Chupacabra veya çupakabra olarak dilden dile anlatılan bu efsane ilk olarak 1995 yılında Puerto Rica dağlarında duyulmaya başlandı. Bu bölge civarında garip bir yaratık çiftlik hayvanlarının kanını içerek onları öldürmeye başlamıştı. Bulunan hayvanların cesetleri üzerinde yapılan inceleme sonucunda, hayvanın kanının çekildiği küçük bir veya birkaç delik bulunduğu dikkat çekmekteydi. Hayvan cesetlerini inceleyen yerel bir veteriner “Yaralar kamış çubuk girecek kadardı ve bu yaralar 8-10 cm kadar derine inmekteydi” diye açıklama yapmıştır.

chupacabra43

1995 yılında tekrar başlayan esrarengiz katliamlar daha sonraki yıllarda artarak devam etti. Chupacabra’nın saldırısına uğradığını iddia eden bir kadın, onu koyu kırmızı gözlü, sivri dişli kanguru benzeri bir yaratık olarak anlatmıştır. Başka bir tanık ise yaratığı “60-70 cm. boyunda dinozor gibi derili, tavuk yumurtası büyüklüğün de kırmızı gözleri olan, uzun sivri dişli ve sivri çeneli geriye doğru yatan kafası olan” bir yaratık olarak tarif etmiştir. Bu hayvan genellikle evcil keçilere musallat olduğu için ona Keçiboğan adı verilmiştir

Çupakabra

Çupakabra resmi

Kasım 1997 yılı içinde Puerto Rica’dan yeni Keçiboğan raporları gelmeye başlamıştır. Başka bir tanık gördüğü yaratık için “çirkin bir şeytan gibiydi,havada uçuyordu” diye tarif etmiştir. “Bir yılanınkini anımsatır uzun bir dili vardı” demiştir.

cpkabr3

Bu yaratık bazılarına göre vampir kimine göre ise şeytan veya uzaylı yaratıklardır. Puerto Rico uzun zamanlar Uçan Dairelere ev sahipliği yapmıştır. Amerikan hükümetinin burada bir askeri üs kurduğu ve üsten esrarengiz gemilerin havalandığı iddia edilmektedir.

cpkabra33

Tanıklar tarafından Chupacabra’nın görülmesi sonrasında şeytanla ilgili efsanelerde bahsi geçen yoğun bir kükürt kokusu etrafı kapladığı söylenmektedir. Bir bayan tanık kanguru gibi zıplayan hayvanı gördüğünde, sülfür kokusu aldığını anlatmaktadır.
Bir iddiaya göre ise yaratık çıkardığı koku sayesinde avının hareketsiz kalmasını sağlamaktadır. Böylece onun kanını daha rahat içebilmektedir. Yaratık sadece çiftlik hayvanlarına değil insanlara da saldırmaktadır. Jalisco’da oturan bir tanık ise “büyücü gibi dev bir yarasa tarafından” ısırıldığını bildirmiştir. Ayrıca Meksika’da Chupacabra’ya ait olduğunu iddia edilen toprak üzerinde pençe izleri tespit edilmiştir.

cupakabra

Bu tür kan içme ve vampir olayları Puerto Rico ve Meksiko halkını oldukça korkutmaktadır. Chupacabra’nın gün ışığında mağara veya toprak altında saklanıyor olma ihtimali halkı tedirgin etmektedir.

chupacabra23

Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’de Durum:

Amerika’daki olaylar Meksika’daki olaylarla inanılamayacak kadar benzer özellikler göstermektedir. İlk gelen rapora göre Arizona, Tuscon’da Billy Nubian’ın iki keçisine gece yarısı bir yaratık tarafından saldırılmıştır. Billy yaratığın büyük bir fare gibi olduğunu, projektör ışığını üzerine çevirdiğinde insan gibi bir çığlık atarak oradan uzaklaştığını söylemiştir. Kaliforniya, Teksas, Baya Kaliforniya ve Miami’den benzeri Chupacabra raporları alınmaktadır. Baya Kaliforniya’da boğazında iki delik bulunan hayvan cesetleri bulunmuştur. Gelen raporlar göre bir köpek ölüsü bulunmuştur. Miami’de bir gecede tam 69 adet çiftlik hayvanı katledilmiştir. Hayvanlar Sweetwater bölgesinde yaşayan iki çiftliğe aittir ve sahipleri bu işi Chupacabra’nın yaptığına inandıklarını televizyonda açıklamışlardır.

Panama’da, Daisy Arauz evin köpeğinin Chupacabra tarafından katledildiğini açıklamıştır. Tüm ülkede boğazında delikler bulunan hayvan ölüleri rapor edilmiştir. Elizabeth Seavedra gece yarısı bir Chupacabra’nın saldırısına maruz kaldığını iddia etmektedir

chupacabra3

Brezilya

Brezilya’da oldukça kuvvetli Chupacabra olayları yaşanmaktadır. 29 Haziran 1997 yılında Brezilya televizyonunda Chupacabra ile ilgili bir program yapılmıştır. Brezilya’da bir çok Keçiboğan olayı medyaya konu olmuştur.Hatta birinin ölü ele geçtiği haber konusu edilmiştir. İki adam geceleyin balık avlarken gölden bir yaratığın çıktığını ve üzerine ateş ettiklerini iddia etmişlerdir. Ertesi sabah Chupacabra’nın ölüsünü bulmuşlardır. Hayvanın kafasını koparmış ve saklamışlardır. Programda tanıklar kafayı halka göstermişlerse de, hayvanın diğer kısımlarını ve kemiklerinin tahlil için verilmesini kabul etmemişlerdir.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Saysısı 1 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

  1. […] Çupakabra Güney Afrikada iddia olunan efsanevi yaratıtk […]

Yorum Durumu: 1 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>