DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Gizem&Sır » Google Maps’teki gariplikler
Gizem&Sır 2015
google maps'ten ilginç kareler.

Google Maps’teki gariplikler

Haber Tarihi: 18 Ocak, 2015,Pazar | | Kategorisi: Gizem&Sır

Google’ın en çok kullanılan ve faydalı hizmetlerinin Google Maps ve Google Street View diyebiliriz. Dünya üzerinde neredeyse her noktanın haritasını ve uydu görüntülerini toplayan ve kullanıma sunan Google Maps, tüm dünya da sıkça kullanılıyor. Street View ise belli bazı şehirler için hizmete sunulan ve Google Maps’te gördüğümüz yerleri çok daha yakından inceleyebilmemizi sağlıyor. Google Maps ve Street View’i kullanan kişilerin karşılaştığı garip görüntüleri buraya topladık.

At Kafalı Adam

Google maps'te at kafalı adam

Google maps’te at kafalı adam

Google Street View’in İskoçya’da hizmete girdiği ilk zamanlarda Aberdeen kentinin sokaklarında at maskesi giyen bir adamın görüntülerine rastlamak mümkündü. Kim olduğu ya da amacının ne olduğu belli olmayan adamın görüntüleri daha sonra Google tarafından kaldırıldı.

Duman Canavarı

Google mapste ilginç şekil

Google mapste ilginç şekil

İtalya’nın L’Aquila şehrindeki bir sokakta çekilen Google Street View görüntüsünde çok ilginç bir duman bulutu görülüyor. Lost’taki duman canavarını andıran bu görüntünün ne olduğu bilinmiyor.Duman bulutunun gizemi henüz çözülmüş değil sanki Lost’tan Çıkmış Gibi Kamera üzerinde kalan tozdan, işaret fişeğine kadar birçok iddia ortaya atılmış olsa da görüntünün işgüzar bir Google çalışanı tarafından sonradan eklenmiş olması da mümkün. Fakat bu görüntüye google’da şu an ulaşmak mümkün değil.

Ufo Görüntüsü

google maps'te ufo görüntüsü

google maps’te ufo görüntüsü

Amerika’nın Teksas eyaleti ilginç bir olaya şahit oldu. Google’ın 360 derecelik fotoğraf çekebilen özel kameralarla donattığı otomobilleri sokaklarda gezdirerek kaydettiği görüntülere sıradışı bir cisim yakalandı.

Pembe renkli bir UFO, olduğu iddia edilen cisim görenleri şaşırttı. Google’ın street view özelliğiyle farkedilerek çekilen ve ABC televizyonuna gönderilen bir UFO görüntüsü, ABC muhabirinin ilgisini çekti. Uzmanlardan görüş alan ABC muhabiri Jamey Boyum, önce, görüntülerin basit bir lens parlamasından kaynaklandığı ve bir UFO görüntüsü olmadığı görüşleriyle karşı karşıya kaldı.

Fakat tesadüfe bakın ki, Doğu Teksas bölgesindeki Jacksonville’den gelen bu görüntülerin ikizi bu defa New Mexico bölgesinden gelince Boyum, görüntülerin işaret ettiği bölgeyi araştırdı ve her iki bölgeden gelen görüntülerin de aynı yeri işaret ediyor olduğuna dikkat çekti.

ABC, Google’dan hava kaynaklı bu anomaliler için bir açıklama talep etti. Fakat Google konuyla ilgili henüz bir bilgilendirme yapmış değil.

Garip Leke

google maps'te ilginç suman şeklinde leke

google maps’te ilginç suman şeklinde leke

Portekiz’deki liman kenti Porto’da gökyüzünde pembe bir oluşum kameralara takıldı. Kimileri görüntüleri UFO kanıtı olarak değerlendirirken, teori listesi başarısız bir füzeden, kameranın objektifinde oluşan bir lekeye ve başka bir evrene açılan kapıya kadar uzayıp gidiyor.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>