DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Gündem » Hendek ve Barikatların Arkasına Saklanan Gizli Proje
Gündem 2016
Hendek Politikasının arkasındaki gerçekler

Hendek ve Barikatların Arkasına Saklanan Gizli Proje

Haber Tarihi: 19 Şubat, 2016,Cuma | | Kategorisi: Gündem, Kültür

Güneydoğu Anadolu bölgesinde ağırlıklı olmak üzere; Hendekler kazılmaya, barikatlar kurulmaya başlandı. Hendek toprağı kazarak, barikat ise toprak üstüne yapılır. Hendekleri, barikatları aslında savaş durumlarında yapılır. Peki Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı şehirlerde neyin kuşatması ve neyin savaşı var? Kazılan hendeklerin bir amacı var mı?

Hendeği kazanlar, kazdıkları yerlerde devleti tanımıyor ve kendi öz savunma güçleriyle öz yönetimlerini kurmaya çalışıyor. Kendi yaşadıkları bölgelerde kendi yerel ekonomik özerklikleri olacak yeni bir özerklik ilan etmek istiyorlar. Bu özerlik talepleri Türkiyenin aşağısında devam eden olaylarla parelel devam ettirlmeye çalışılyor. Türkiyenin güneyinde oluşturulan, kanton, özerk bölgelerle eşgüdümlü bir oluşum meydana getirmeye çalışıyorlar. Bu girişimlerin aslında en büyük destekçisi bir bakıma ABD ve Rusya.

Bu oluşumun en büyük askeri, maddi destekçisi olan bu iki devlet bu oluşumlara öyle bir destek veriyor ki, bu destekle suriye bölümünün büyük bir çogunluğunu alan bu gruplar Türkiye’den toprak alınabileceği konusunda kendilerinde cesaret buluyor. Aslında işin arka planında IŞID kurgusunu iyi tahayyül etmek lazım.

Şöyle söyleyelim. Eskiden ve günümüzde bir toprağı, zenginliği ele geçirmek için savaşmak lazımdır. Bunun için de ortada bir düşman olması/bulunması gerektiği ortadadır. İşte bu nokta da IŞID devreye giriyor. IŞID aslında ABD ve Rusyanın bölge için kullandığı bir piyondur. Bu İslam SAvunucusu IŞID’ın İslam Düşmanı ABD’yi veya Rusyayı vurduğunu duydunuz mu?

Şu an Bu iki devlet Suriyede fakat IŞID’dan en az belkide hiç zarar görmeyen istisnai, daha doğrusu IŞID’dan torpilli iki devlet ve Bu iki devlet sözde IŞID’la savaşıyor. Nasıl havadan yerde kim var PYD ve YPG. Bu iki örgüt büyük bir çoğunlukla arapların yaşadığı bölgeleri boşaltarak kendi yandaşlarını bölgeye yerleştiriyorlar. KOBANİ DİYE BİLDİĞİMİZ BÖLGE ASLINDA GERÇEK İSMİ İLE AYNEL ARAP YANİ ARAP PINARI denen bölge.

Günümüzde bu olaylara çok farklı gözle bakmak gerekiyor. Suriye’den sonra sırada kim var? diye kendimize sormalıyız. Sırada TÜRKİYE var. Eskiden BOP denen bir proje var dı hatırlarsınız. BOP yani Büyük Ortadoğu Projesi Bu iki devletin maşaları tarafından aslında şu an oluşturulmaya çalışılıyor. Aslında bu oluşuma ikinci İsrail olayı demek mümkün.

Eğer ki böyle bir oluşum gerçekleşirse bu bölge dinsiz, daha sonra hiristiyanlığı benimseyecek bir bölge olacak. Bu şekilde Türkiye çembere alınıyor. Bu çember, kuşatma gerçekleşirse sırada kim olur size soralım. İşte bu kritik sorunun cevabını bulduğumuzda günümüzde yaşananları daha iyi anlayacaksınız.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>