DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Genel » Jobs Hakkında Bilinmeyenler
Genel 2011
sTVjobs

Jobs Hakkında Bilinmeyenler

Haber Tarihi: 29 Ekim, 2011,Cumartesi | | Kategorisi: Genel

ABD’de pazartesi günü piyasaya çıkan kitap şimdiden en çok satanlar listesinin zirvesine çıktı. Walter Isaacson tarafından kaleme alınan kitap daha yayımlanmadan çok sayıda sipariş almıştı.

Yazar 630 sayfalık kitabında Jobs’un herkesin bilmediği yönlerini anlatırken “öngörü sahibi işadamının hayata geçirdiği fikirleriyle dijital çağa yön verdiğini, ancak aynı zamanda mükemmelliyetçiliği yüzünden de zaman zaman meslektaşlarını ve dostlarını kırdığına” dikkat çekiyor.

Isaacson, kitabını hazırlarken Jobs ile yapılmış 40 söyleşinin yanı sıra aralarında Jobs’un aile yakınları, dostları ve çalışma arkadaşlarının bulunduğu 100 kadar kişiyle yaptığı görüşmelerden de yararlanmış.

“Yerine göre soğuk ve acımasızdı”

Steve Jobs

Isaacson kitabında, “Jobs bazen şeytanî tarafını gösterirdi. Karizmatik ve büyüleyici olabildiği gibi, yeri geldiğinde soğuk ve acımasız da olabiliyordu” diyor.

Jobs’un gerçekleri insanların yüzüne vurmanın bir görev olduğuna inandığını anlatan Isaacson, ünlü işadamının “Söylediğim ya da tahminde bulunduğum konularda genellikle haklı çıktığımı görüyorum” sözlerine de yer veriyor.

Yayınevi Kasım ayı başında satışa sunulması beklenen kitabı, Steve Jobs’un ölümü üzerine daha erken piyasaya çıkardı.

Yılın en çok satan kitabı olması bekleniyor

Kitap, pazar günü Apple’ın online kitap mağazası iBooks’ta da satışa çıktı ve Amazon’un e-kitap okuyucusu Kindle için de dijital olarak piyasaya sürüldü. Kitap şu anda amazon.com’da en çok satanlar listesinde bir numaraya yükseldi ve aynı zamanda e-kitap olarak da en çok satılanların başında geliyor.

Sektör uzmanları, Jobs’un biyografisinin 2011’de en çok satan kitap olmasını beklediklerini, kitabın dijital versiyonunun satışlarının da önümüzdeki 6 ay içinde kağıt baskı satışlarını geçeceğini tahmin ediyor.

Apple’ın kurucularından olan Steve Jobs, kansere yenilmiş ve 5 Ekim’de hayatını kaybetmişti. 56 yaşındaki Jobs, hastalığı nedeniyle, Ağustos ayında Apple’daki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılmıştı.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>