DUYURULAR

 • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
 • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
 • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
 • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
 • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
 • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
 • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
 • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
 • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Araştırma » Mescid-i Aksa zannettiğimiz Kubbetü’s-Sahra
Araştırma 2014
mescidi aksa görsel

Mescid-i Aksa zannettiğimiz Kubbetü’s-Sahra

Haber Tarihi: 20 Haziran, 2014,Cuma | | Kategorisi: Araştırma, Dinler

Pekçok Müslüman kardeşimiz Mescid-i Aksa’yı o resimlerde gördüğümüz “altın sarı kubbeli” olan yer olarak bilmektedir. Aslında Mescid-i Aksa, o sarı kubbeli olan mescit değil! Altın sarı kubbeli olan mescid, Mescid-i Aksa’nın hemen yanındaki “Kubbetü’s-Sahra” mescidi. Mescid-i Aksa, Kubbetü’s-Sahra’ya nazaran çok daha gösterişsiz, gri kubbeli bir mesciddir. Özellikle medyada Mescid-i Aksa diye Kubbetü’s-Sahra resimleri gösterilmektedir. Google arama motorunda Mescid-i Aksa yazarak görsel arama yaptığımızda Kubbetü’s-Sahra resimlerinin ağırlıklı olduğunu göreceksiniz. Bu hedef şaşırtmacanın arkasında art niyet mi var diye düşünmemekten insan kendini alamıyor. Gelin bu konuyu biraz irdeleyelim.

al_aqsa23

Örneğin gittigidiyor.com’da Mescid-i Aksa diye müslümanlara satılan satılan Kubbetü’s-Sahra mescidi bu kadar da olurmu dedirtiyor. Bu maketin resmini aşağıda veriyorum linkini vermek anlamsız olacağını düşündüğümden vermedim. Ürün satıştan kaldırılınca linkide silinmektedir. Bunun gibi bir çok örnek var.Anlayacağınız biz müslümanlar büyük bir aldatmacanın bir parçası yapılmak isteniyoruz.

Mescid-i Aksa diye müslümanlara satılan satılan Kubbetü's-Sahra mescidi

Mescid-i Aksa diye müslümanlara satılan satılan Kubbetü’s-Sahra mescidi

Gerçek Mescid-i Aksa resmi aşağıda

mescid_i_aksa33

Kubbetü’s-Sahra, diğer adıyla Hz. Ömer Camisi, Hz.Muhammed’in mirâca çıkarken bastığına inanılan kayanın üzerine inşa edilmiştir; “Sahra” kelimesi de kaya anlamına gelir ve Kubbetü’s-Sahra isimlendirmesi, bu kayaya binâen verilmiştir. Ancak dünyada hâlâ birçokları tarafından Mescid-i Aksa olarak bilinen sarı kubbeli mabet, işte bu mabettir.

mescid-i-aksa-nin-bilinmeyen-fotograflari

Gerçek Mescid-i Aksa

Gerçekte Mescid-i Aksa, Kubbetü’s-Sahra’nın kıble tarafında bulunan daha büyük ve geniş bir mabettir. Peki, çoğumuz neden bu gerçeği bilmiyoruz; ya da neden bu iki mescidi ayırt etmiyoruz? Belki de doğru soru, birbirine bu kadar yakın iki “farklı” mescidin varlığından haberimiz var mı ve biz neden bu iki farklı mescidi “aynı yer” olarak algılıyoruz?

aksa11

Bu tamamen bir aldatmacanın arka planı. Yani aslında biz, bize ne gösteriliyorsa ona inanıyoruz. Kim bize Mescid-i Aksa fotoğrafları diye sarı kubbeli Kubbetü’s-Sahra’yı ezberletiyor? Medya. Peki, bu işin arkasında kim var? Mescid-i Aksa diye Kubbetü’s-Sahra resimlerinin ezberletilmesi kimin işine gelir? E, tabii ki Kubbetü’s-Sahra’yı ön plana çıkarıp, Müslümanların değer verdikleri Mescid-i Aksa’yı arka plana itip şaşırtmacayla sanki hiç yokmuş gibi göstermek isteyenin isine gelir.

Kubbetü's-Sahra mescidi

Kubbetü’s-Sahra mescidi

Bunu yapan kim olabilir? Tabii ki Siyonistler! Siyonistler, Müslümanların Mescid-i Aksa’sını, kendilerinin yani Yahudilerin mescidi olarak lanse ettikleri Kubbetü’s-Sahra olarak gösteriyorlar. Bunu ne için yapıyorlar? Çünkü, Müslümanların Mescid-i Aksa’sını yıkmak, Filistin ya da daha doğrusu “Vaadedilmis Kutsal Topraklar”a olan hâkimiyetlerini tamamlamak, Müslümanlara ait en ufak bir iz bırakmamak ve de en önemlisi, Mescid-i Aksa’yı yıkarken Müslümanlardan çok fazla tepki almamak için.

mescid-aksa1a1

Biliyorsunuz; İsrail, Mescid-i Aksa’nın altında tünel kazıyor. Sebep? Mescid-i Aksa’yı normal yollarla yıkamadıkları için, alttan kazıyorlar ki kendi kendine yıkılsın.

iki sahra arasındaki bölüm

İsrail, bu yıkımla neyi hedefliyor? Bu sorunun cevabı Kuran’ın Bakara Suresi’nde saklı: “Peygamber onlara şunu da söylemişti: – Talut’un, Musa’ya verilen Tabut’u/sandığı getirmesi padişahlığın alametidir. O Tabut’ta, Rabbiniz tarafından size manevi bir kuvvet ve Musa ailesiyle Harun ailesinin arkaya bıraktıkları Tevrat levhalarından arta kalanlar vardır. Melekler onu taşıyacaktır. Şüphesiz ki bu Tabut’un size gelmesi, peygamberin sözünün doğruluğuna delildir, eğer iman getirenlerdensiniz.” Daha açık olmak gerekirse, Mescid-i Aksa’nın altında inanılmaz ve paha biçilmez bir mânevî hazine saklı. “Hz. Mehdi… Beytü’l-Mukaddes’in hazinelerini, – Tabut-u Sekine’yi, Ben-i İsrail sofrası ile levhaların madenlerini, Hz. Adem’in cübbesini, Hz. Süleyman’ın minberinin asasını ve Allah’ın Ben-i İsrail’e gönderdiği süt kadar beyaz olan eldivenlerini – çıkaracaktır.

Mescid-i_Aksa66

 

İşte Yahudiler, bu hazineleri elde etmek için çirkin bir yolla Mescid-i Aksa’yı yıkıyorlar; ama her şeyin bir sahibi var ve Mescid-i Aksa da sahipsiz değildir. Elbette, onu koruyan Allah’tır! Simdi, neden Siyonistlerin Mescid-i Aksa diye kendi mescitleri olarak lanse ettikleri Kubbetü’s-Sahra’yı bize gösterip ezberlettiklerini daha iyi anlıyoruz.

Mescid-i_Aksa_26

Tüm Müslümanlar, bu çarpıtmalardan haberdar olmalı ve diğer insanları Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirmelidir. Ne yapabiliriz? Bu bilgileri diğer bütün Müslüman kardeşlerimizle paylaşıp onları bilgilendirebiliriz.

aksa mescidi

Bugün pek çok kişin aslında Mescid-i Aksa sandığı yer aslında Kubbetü’s-Sahra’dır.Üstü altın kaplamalı sekiz köşeli yapı Kubbetü’s-Sahradır.Hz.Ömer’den sonra 687 yılında Kudüs’ü tekrar fetheden 9.halife Abdülmelik’in bölgede İslamiyet’in yeniden doğuşu ve egemenliğini göstermek için Kubbetü’s-Sahra’yı inşâ ettirmeye başladığı söylenir.

Kubbetü's-Sahra mescidi

Kubbetü’s-Sahra mescidi

El Aksa Camii ile aynı alanın içerisindedir.Tepesindeki küçük altın hilal Mekke’yi işaret etmektedir.Hz.Muhammed’in Mirac’a yükselirken üstünde durduğu taşın (Hacerü’l-Muallak Muallak) üzerine inşâ edilmiştir.Bir önemli ayrıntıda Süleyman mabedinin kalıntılarının üzerinde yer alması dolayısı ile İSRAİL devletinin yıkım teşebbüsleri yada buna sebep olabilecek arazi çalışmaları ile karşı karşıya kalmasıdır.Bilindiği üzere İsrail devleti Süleyman mabedini orijinal temellerinin üzerine yeniden yapılandırmak istemektedir.

kudus

MİRAÇ hadisesinden dolayı Kubbetü’s-Sahra, İslam için üçüncü önemli nokta haline gelmiştir. Hz. Muhammed, Mirac’a oradan yükselerek bu mucizevi yolculuğuna başlamıştır.

(AŞAĞIDA MESCİD-İ AKSA İLE İLGİLİ HAZIRLANAN BİR AFİŞİ VERİYORUZ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYABİLİRSİNİZ.)

mirac-mescidi-aksa44

Bir rivayete göre Hz. Muhammed, “Burak” adındaki seyahat aracına binmek için -ki bunun bir at, bir merdiven ya da asansörvârî bir şey olduğu gibi değişik söylentiler vardır – bir kayanın üstüne çıkar kayada onunla beraber yükselmeye başlar,peygamber efendimiz de ona durmasını emredince havada asılı kalır. İşte bu taş, HACER’ÜL MUALLAK olup Kubbetü’s-Sahra’nın içinde bulunmaktadır. Hz. Peygamber’in Mirac’a çıktığı kabul edilen kaya’nın en geniş yeri 18 metre, en darı yeri ise 13.5 metredir.

mescid-aksa11

 

Kayanın iç kısmı, yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde ve 4.5 x 4.5 metre boyutlarında boş bir mekandır,içerden tavana bakıldığında havada asılı izlenimi vardır,bundan dolayı Hacerü’l Muallak olarak anılır.bir dönem Kubbetü’s-Sahra’yı ele geçiren haçlılar,burayı kiliseye çevirmişlerdir.

mescid-aksa121

Daha sonra Selahaddin-i Eyyûbî, Kudüs’ü fethettikten sonra tekrar camii olarak kullanıma açmıştır. Ayrıca Kudüs’te Hz.Ömer isimli bir camii vardır ve genellikle Kubbetü’s-Sahra ile karıştırılır,oysaki bu mescis Harem’i Şerif’in 500 metre dışındadır.Kubbetü’s-Sahra bugünkü görümüne, Osmanlı zamanında pek çok kez yapılan tamirat ve eklemelerle kavuşturulmuştur.

Bu anlatılanlardan sonra bölgenin havadan bir fotografını veriyoruz. Artık bir müslüman olarak Mescid-i Aksa’yı net olarak görebiliyoruz diye düşünüyorum. Siz de bundan sonra bu aldatmalara karşı koyabileceksiniz.

aksa333

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Saysısı 2 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

 1. @_kimsekim_ diyor ki:

  YANLIŞ BİLGİ !
  Mescid-i AKSA üstü kapalı herhangi bir BİNA DEĞİL !
  o SARI ve BEYAZ KUBBELERİNDE içine DAHİL OLDUĞU,
  ETRAFI SUR ŞEKLİNDE ÇEVRİLİ OLAN, O DİKDÖRTGEN ŞEKİLLİ YÜKSEK ALANIN TAMAMIDIR !!
  Hatta bu SURLARIN bir tarafı MİRAÇ yolunda BURAK ‘ın BAĞLANDIĞI YER OLAN,
  İNGİLİZ İŞGALİNDE YAHUDİLERE TAHSİS EDİLEN, YAHUDİLERİN AĞLAYIP DURDUKLARI MEŞHUR DUVARDIR !
  YANİ AĞLAMA DUVARI !
  Kısaca Mescid-i AKSA BÜTÜN BİR ALANDIR.Etraftaki binalar yıkılıp ,ALAN GENİŞLETİLSE,
  YİNE TAMAMI MESCİD_İ AKSA OLUR !

  MÜSLÜMANLARIN DİKKATİNE !!!

 2. lokman diyor ki:

  üstadım merhaba. kudus tanıtımı için birkaç resim ihtiyacını sitenizden giderdim . umarım anlayış ile karşılarsınız. allah hizmetlerinize hayır sevapları versin

 3. lokman diyor ki:

  üstadım merhaba. kudus tanıtımı için birkaç resim ihtiyacını sitenizden giderdim . umarım anlayış ile karşılarsınız. allah hizmetlerinize hayır sevapları versin.

Yorum Durumu: 2 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>