DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Genel » Sarsılmaz Silah Sanayi
Genel 2015
Sarsılmaz Silah Sanayi

Sarsılmaz Silah Sanayi

Haber Tarihi: 14 Temmuz, 2015,Salı | | Kategorisi: Genel

Sarsılmaz Silah Sanayi üretime 1800’lü yılların sonlarında başlamış ve bugün Türkiye’de her türlü tabanca, askeri silah ve av tüfeği üretebilen tek özel kuruluş haline gelmiştir.Bugün halihazırda 72 ülkeye yapmış olduğu ihracat ile, üretiminin büyük bölümünü ihraç eden Sarsılmaz, yurtiçinde de silahseverlerin birinci tercihi olmaya devam etmektedir. Milli Savunma Bakanlığı ihalelerinde ürünlerinin gösterdiği yüksek performans sonucu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün birimlerinde Sarsılmaz silahları kullanılmaktadır.

Amerika-Las Vegas’ta yapılan dünyanın en büyük silah fuarı, ‘Shot Show 2015’te Türkiye’de sektörün lideri olan Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ ile Amerikan şirketi arasında yapılan görüşmelerde satın alma konusunda önemli bir aşama kaydedildi. Sarsılmaz’ın satın alacağı Amerikan silah devinin ismi hakkında bu aşamada bilgi verilmezken, yakın bir süre içinde neticenin açıklanacağı ifade edildi.

Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ 1720’de kurulan İtalyanların dünyaca ünlü Vincenzo Bernardelli Silah Fabrikası’nı 1998 yılında satın alarak bölgede önemli oyuncu haline geldiler. Amerika’nın yivli silah üreten en ünlü markasını satın aldıktan sonra ise dünya silah pazarının en etkin coğrafyası Kuzey Amerika ve dünyada söz sahibi olacak bir şirket haline geliyor.Türkiye’de her türlü tabanca, askeri silah ve av tüfeği üretebilen tek özel kuruluştur.

Sarsılmaz’ın 46 çeşit tabanca üretmektedir.ABD’de ‘Lady Gun’ ismiyle renkli tabanca kullanımını da başlatarak ayda 4 bin adet silah satılmaya başlamıştır. Amerika’daki okul baskınları sonrası silah satışıyla ilgili tartışmaların gündeme geldiği günlerde National Rifle Associaton of Amerika (NRA) Başkanı bir görüşmesinde, “Çocukları vuruluyor, annelerin de silahlanması lazım. Onlara uygun silahlar geliştirmeliyiz” açıklaması üzerine Amerika pazarı için renkli silah üretiminine başlayan sarsılmaz a.ş. Amerika’da etkinliğini arttırmaktadır.

77 ÜLKEYE SİLAH SATIYOR

Bugün halihazırda 77 ülkeye silah ihracat yapan Sarsılmaz, Türkiye’deki üretiminin büyük bölümünü de yurtdışına satıyor. Milli Savunma Bakanlığıve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihalelerinde ürünlerinin gösterdiği yüksek performans neticesinde, her iki kurumda da Sarsılmaz silahları kullanılıyor. Türkiye’nin NATO’nun en büyük ordularından birine sahip olması ve Sarsılmaz’ın da TSK’ya silah tedarik etmesi, dünya markası olma yolunda ve ihracatta ciddi referans olduğuna dikkat çekmek gerekiyor

.ABD’DE ‘SAR ARMS’ OLDU

Dünyanın bir numaralı şirketi Remington’a otomatik tüfeği Sarsılmaz’ın yaptığı göz önüne alındığında bu markanın silah sanayinde ilk 15’te olduğunu söyleyebiliriz. ABD’de, ‘Sar Arms’ ismiyle bir şirket kurularak yakında imalata başlanacağı bilgisine ulaşılan sarsılmaz silah sanayi silah sektöründe ciddi bir oyuncu olmaya aday.

SHOT SHOW’UN GÖZDESİ

Sarsılmaz Silah Sanayi, Las Vegas’ta her yıl yapılan, 1.650 küresel şirketin katıldığı dünyanın en büyük silah fuarı Shot Show’un en prestijli bölümünde, dünyanın en büyük 15 silah şirketiyle birlikte 2 stant birden açarak ürünlerini sergiledi. 3-4 metrekare yer için şirketlerin 4-5 yıl beklediği bu fuarda, gelecek yıl Sarsılmaz bir stant daha açıp silah aksesuvarlarıyla burada yer alacak.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>