DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Genel » Twitter Hakkında Bilinmeyenler
Genel 2013
twitter gercekleri

Twitter Hakkında Bilinmeyenler

Haber Tarihi: 11 Haziran, 2013,Salı | | Kategorisi: Genel

Twitter Hakkında Bilinmeyenler-Twitter Hakkında Gerçekler; Dünya çapında 200 milyonu aşkın kullanıcısıyla Twitter 7 yılında. Dünyanın en ünlü mikro blog sitesi olan Twitter nasıl kuruldu ünlü kuşunun adı ne? İşte detaylar:

1. Twitter 2006 yılında pod yayıncılığıyla uğraşan Odeo şirketinin bir toplantısında bu fikir ortaya çıktı İlk kurulma amacı şirket çalışanları arasında haberleşmeyi sağlamaktı. İlk prototip de bu amaçla kullanılmıştır. 2006’nın ortalarına doğru dışarıya açılmıştır. 2007’de South by Southwest festivalinde festivaldekilerin gönderdiği tweetlerin dev ekranlara yansıtılması sonrasında tüm dünyada hızla twitter kullanımı yaygınlaşmıştır.

2- Twitter 2006 yılında isimleri; Jack Biz Noah Cyristal Jeremy Adam TonyEv Dom Rabble Ray Florian Tim ve Blaine olan 14 arkadaşın çabalarıyla South Park San Fransisco da kuruldu. Jack’in bahsi geçen geçen fikri oldukça basitti; insanlara o anda gittiği kulübü bulunduğu yeri ya da yaptığı şeyi yazıp mesaj atacaktı. Tüm yapacakları; cep telefonlarına bir şeyler yazıp göndermekti. Sonuçta fikir öylesine beğenilmişti ki; gruptaki herkes bunun gerçekleşmesini ister bir hale gelmişti.

3- Twitter’ın kuruluş aşamasında mesajlar için herhangi bir karakter limiti yokken 2007 yılında Jack’in ünlü “One could change the world with one hundred and forty characters” sözü ile karakter limiti 140’a düşürüldü. Böylece daha önce ortaya çıkan yazının birden çok mesaja bölünmesi tasarımı ve SMS faturaları gibi sorunların üstesinden gelinmesi amaçlandı.

4-Twitter çalışanlarınında etkisiyle San Francisco’da kalmaya ve şehrin en popüler bölgesinde bulunan binaya 2012 yılının ortalarında taşınmaya karar verdi. Eskiden posta teşkilatının binası olan SF Mart 18 bin metre kare alana sahip. 1200 twitter çalışanı olduğu dşünülürse her çalışana yaklaşık 18 metre kare alan düşüyor.

5- En fazla takipçi 36 milyonla ünlü şarkıcı Justin Bieber’de en fazla tweet ise bir Japon kızına ait. @Yougakduan_00 adlı kullanıcının 36402262 adet tweeti Twitter yöneticilerinin de dikkatini çekiyor.

6- Twitter’ın her yerde gördüğümüz sevimli mavi kuşunun adı Larry. Larryismini Boston Celtics basketbol takımının esfane oyuncusu Larry Bird’den (kuş) alıyor.

7- Twitter hiçbir zaman kimseyi retweet etmiyor kriz anlarında bile online olarak cevap vermiyor hashtag üretmiyor sosyal medyada ya da cep telefonlarına yönelik bir reklam yapmıyor.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>