DUYURULAR

 • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
 • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
 • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
 • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
 • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
 • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
 • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
 • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
 • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Gizem&Sır » Vampirler Gerçekten Var Mı?
Gizem&Sır 2013
Vampirler hakkında gerçekler.

Vampirler Gerçekten Var Mı?

Haber Tarihi: 01 Ekim, 2013,Salı | | Kategorisi: Gizem&Sır

Bir Alman araştırmacı, vampir efsanelerinin kökenini araştırdı. Sonuçta bu ‘ölümsüz’ vampirlerin köylerde ölen komşular olduğunu ayrıca kan emici bile olmadıklarını buldu. Romanya, Macaristan, Arnavutluk, Polonya, Bulgaristan ve Makedonya gibi Güneydoğu Avrupa ülkelerinde anlatılan öykülerde vampirlerin önemli bir rolü var.

vampır

Tabutlarını her zaman giyimli olarak terk eden vampirlerin, yanaklarında ve burunlarındaki çürümelerle oluşan hafif çukurluklar dışında aslında pek de ilgi çekici tarafları yoktu. Hatta köpek dişlerinin uzaması gibi en belirgin vampir özelliği bile Güneydoğu Avrupa vampirlerinde hiçbir zaman görülmemişti.

Bonn Üniversitesi tarihçilerinden Peter Kreuter’in araştırmasına göre dünya kamuoyunun, Bram Stoker’in 1897 yılında kaleme aldığı ‘Lord Dracula’ romanından tanıdığı vampir tiplemesinin, halk söylencelerindeki ‘Ölümsüzler’ ile pek ortak yanı yok gibi. İlk vampirler ne kan emici ne de baştan çıkarıcı yaratıklardı. Hatta gün ışığında bile kaybolmuyorlardı. ‘Halk arasında anlatılanlar arasında egzotik kam emicilere yer yoktu’ diyor Bonn Üniversitesi tarihçilerinden Kreuter. Sıradan insanların vampirleri köylerdeki ölülerdi, yani komşular.

vampir_18

Kreuter, etnologlarca yayımlanan ve bugüne dek pek dikkate alınmayan sayısız raporu inceledi. En eski vampirler 1382, en yenisiyse 1968 yılında ortaya çıkmış. Bir köyde yaşanan uğursuzluklardan (bunlar bilinmeyen hastalıklar ya da ekini savurup götüren fırtınalar olabiliyor) her zaman bir ölümsüz sorumluydu. Ölünün dirilmesi, muhakkak bir uğursuzluğu da beraberinde getirirdi.

Onlara yaklaşan biri, eğer esrarengiz bir biçimde hayatını yitirirse, komşuları ve akrabaları için sonsuz bir bela haline gelirdi. Lanetliler bir kez mezarlarından çıkmaya dursun, bundan sonra kurbağa, tavuk, at ya da fareye dönüşür ve gündelik yaşamlarında bu şekilde dolaşıp dururlardı. Hatta bazıları alet ya da kap kacak biçimine bürünür ve zarar verebilmek için her zaman onlarla birlikte olurlardı.

Sarmısak ve Kutsal Su

Sarmısak, kutsal su ya da haç yardımıyla tehlikeleri atlatamayan köylüler, suçluyu yakalayabilmek için daha farklı yollara başvururlardı. Mesela mezarlık çevresine kül serpiştirerek vampirin ayak izlerini takip etmeye çalışır ya da halk arasında cinleri görebilen ve ölümsüzlerin bulundukları yerlere huzur getiren hayvanlar olarak bilinen kara horozları salarlardı. Ancak tüm çabaların boşa gittiği de olurdu. ‘İşte böyle zamanlarda köylüler kötüye karşı savunabilmek için biraz daha yakınlaşırlardı’ diyor Kreuter.

Yaşamlarında garip olaylarla karşılaşan yakınlarının ölümü, köylülere yeni bir kuşku ve korku kapısını aralıyordu. Kuru ot yığınından düşen, sarhoşken kapıyı kıran, bedeninde bir lekeyle dünyaya gelen, çok genç ya da çok yaşlı ölen herkes uğursuzluğu içinde taşıyan ve gelecek kuşaklara aktaran şüphelilerdi.

Mezarda Rahat Yok

İşte bu kuşkulu ölüler yakınlarına mezar başında büyük zahmetler verirdi. Yalnızca mezarlarında savunmasız olduklarından, topuk ve dizlerindeki damarlar kesilir, üzerlerine taşlar atılır ya da doğrudan doğruya tabuta çivilenirlerdi. Romenler, birkaç on yıl öncesine kadar ölülerinin arkalarına bir diş sarmısak iliştirir ve ayaklarını iple bağlayarak gömerlerdi. Dalmaçya’da ise bazı kontrol grupları, birkaç yılda bir mezarlığa giderek şüpheli ölülerin gerçekten çürüyüp çürümediklerine bakarlardı. Eğer eti hala diri görünüyorsa kalbine bir kazık çakılır ve diğer dünyada huzur bulması istenirdi.

Kreuter, Güneydoğu Avrupa’da vampir öykülerinin bu denli yayılmasının nedenini Ortodoks Kilisesi’nin ölüler hakkında ne mantıklı ne de mantıksız bir açıklama yapamayışına bağlıyor. Ölümsüzler, bir yerde ölümden sonraki durum hakkında bilgi veriyordu halka. ‘Her vampir öbür dünyanın varlığına işaret eden bir kanıttı’ diyor Kreuter. İnanışa göre ölümsüz olarak köye dönmeyenler, herhangi bir yerde huzura kavuşmuş oluyorlardı.

Bilim adamları vampir inançlarını bazı egzotik hastalıklarla da ilişkilendirmişlerdi. Delirme anında ortaya çıkan beklenmedik saldırılar, metabolizma bozukluğuyla meydana gelen porfirya hastalığının özel bir türü olabilirdi. Işığa karşı duyarlı olan porfirya hastalarında çok az miktarda hemoglobin ürediğinden yüzleri soluklaşır ve dişetleri kanar.

Yüzyıllar boyu buna benzer sadece 200 olayın yaşandığı hatırlatıyor Kreuter ve porfirya teorisine karşı çıkıyor. Hatta bazı psikologların yorumlarını da mantıklı bulmuyor. Psikologlar, vampir inançlarını  fantezilerine düşkün erkeklerin, kadınları kanlarının son damlasına kadar sahiplenmek istekleri fakat kendi bedenlerine zarar vermek istemeleriyle açıklıyorlar.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Saysısı 5.973 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

 1. . diyor ki:

  Kimleri görüyorum

 2. . diyor ki:

  Bir gun bir kiz guzel bir selanin onunde duruyormus.yaninda da uzun boylu zayif bir oglan.kiz mutlu gorumuyormus elmacik kemikleri cikacak kadar siritiyormus.ama sonra oglan bir anda ortadan kaybolmus.o zaman bir agacin arkasindaki gölge onu izlemeye koyulmus ama bundan kizin haberi yokmus golge cok urkutucuymus ve icinde bir adam sakliyormus uzun takim elbiseli ve kırmızı kravatli bir adam sonra herşey birden degisivermis ve bu kiz ve golge bir fabtikada kapismaya başlamışlar

 3. Defne diyor ki:

  Gizemli hikayeler var mesela hiç çözülmemiş gerçek olan hikayeler
  Aklıma bi tane geldi anlatayım
  Bi kız varmış bu kız ormanda kanlı tek katlı uzun dikdötgen ev varmış kız sakin bi şekilde duruyomuş sizcede ilginç değil mi ???

 4. gizli döndü diyor ki:

  Takım elbiseli adam kanlı ve agaclarinda yaprak olmayan ormanda koşan kızı yorulunca yakalıyor. Fabrikada bir diğer kız ile savaşıyor kız ondan kurtuluyor ama yakaladığı kız fabrikadan kaçan kızın arkadaşı olunca kaçan kız arkadaşı için geri dönüyor yakaladığı kızı diğer kızı yakalamak için yem yapar ve kaçan kızı fabrika ya çeker ve ikisinde bir depoya hapseder elleri havaya doğru asılmış şekilde

 5. Fıttık diyor ki:

  beni bulabileceğini mi sanıyorsun ?bulacagını sanıyosan yanılıyorsun.

 6. Fıttık diyor ki:

  Kes gizli döndü

  • gizli döndü diyor ki:

   Ses kes vampir özenti si veled

  • gizli döndü diyor ki:

   Seni vampir yapan yanlış yerinden isirmis herhalde ondan böyle sin

  • Enisa İsminiz... diyor ki:

   Ya kızım sen salakmısın eğer bir vampir olsan kimligini saklamak zorunda kalirsin bende cok vampir olmak istiyorum cok arastirma yaptim arkadas cevremde lakabım vampir ama ben ortalikta vampirim diye gezinmiyorum kendine gel bence bende cok vampir olmak istiyorum ve hayayimi dunyada bir vampir bulmaya adadım dönüşmek istiyorum bu kadar roman film bosuna degil var bence vampir hala var

   • Selin diyor ki:

    Senle arkadaş olmak çok isterim bende vampirleri bulmak isteyen biriyim birlikte çalışırsak daha çok bilgi buluruz bence ne dersin

   • Aleyna diyor ki:

    Cnm bende vampirleri bulmak çok istiyorum onları cok seviyorum oblari bulmak en büyük hayalim artık okadar takıldım ki ailem bırak dio araştırmayi dio yok öyle dişe di ya ben onları çok seviyorum ya gerçekten vampir olan varsa nolur söylesin şerefim üzerine yemin ederim ki kimse bilmicek nolur yanıt layin

 7. Fıttık diyor ki:

  He aq seni baban dogurdu herhal

 8. ....... diyor ki:

  kurt adam isimli adam asıl sen mal mal konuşma bi defool giiit..

 9. . diyor ki:

  What the fuck.!

 10. ..... diyor ki:

  zıkkım mean honey :)

 11. Ezgim diyor ki:

  Ezgim Herşeyim affet beni artık nolur ❤

 12. kafiye. diyor ki:

  Vampir olanınız varsa gerçekten benide dönüstürün ya :)

 13. vampirella diyor ki:

  Vampirler veya kurt adamlar.. sadece sehir efsaneleri gibi geliyor bana. detaya inmemek gerekir. merak o kadar da guzel bi sey degildir. ama filmlerde kitaplarda okumak izlemek zevkli. Birakalim oyle kalsinlar.

 14. Vampir sevdalisi diyor ki:

  Ya vampir olmayi bende isterdim😉Ama bu hayaler dinimizde haramdir ben kendimce isterdim hatta eskiden namaza kalkip dua ederdim “Allahim lutfen beni vampir yap yarappim” ama oyle bi sey olmadigini bildigimde hayal kirikligina ugradim ama hayal 🙂Birde Allah hayal ettirdigini yapar 😉👌🏻❤️🇹🇷

 15. Ölmek İçin Doğduk diyor ki:

  Ölmek İçin Doğduk. evet Ölmek İçin Doğduk bu çok garip bir his, neden ölelim neden ?? kafamızda birsürü soru var. her geçen yıl ay gün saat dakika saniye sanise vesaire birçok zaman dilimi var. Peki neden elimizde daha uzun ömürlü olmak varken hızlıca yaşlanıp ölelim ben bir metalci satanist değilim vesire ateist ne olursa aklınıza ne gelirse onlardan değilim. ama kendinizi yiyip bitirmeyin bakın çok ciddiyim birazık kafanızı çalıştırın lütfen ama. sitenin %96,55 i yalan soyluyor %85 i 18 yaş altı. Yani ergenliğe girmeden o iş olmaz birkere onu aklınızdan çıkarın byüyün evladım büyüyunde vampir olun vea başka birşey birtek o yok. birsürü şey var birsürüüüü. Bakın ben 5 yıldır araştırma yapıyorum yes yes 5 yıl yanlış duymadınız ama bi pok bişey bulamadım kıçınızı yırtmayın burda ciddi olun. Bakın çoluk çocuk sakın yorum atmasın trool kişiler uzak dursun gerçekten vampir olan bir arkadaş varsa itibara geçelim. artık adrenalin patlaması yaşıyorum. Lütfen ama kendinizi belli etmeyeceğinizi biliyorum. İzmirde yaşıyorum günümün yarısını okuldan çıktıktan sonra ormanda geçiriyorum sadece sizi orda bekliyorum çünki siz yep yanımdaydınız!

 16. Ölmek İçin Doğduk diyor ki:

  Bakın isterseniz, bukadar kafa yorduysanız benimde birçok bildiğim şey var, yardımcıda olmak isterim hiç sıkıntı değil. Önemli olan bu Doğa Üstü Varlıkların gerçek olduguna inanmam ^^ 5 yıldır da onları bekliyorum çimenlerde oturup en slow en sakin şarkmı açıp onlara bakıyorum. ağaçların içinden biri gelir elvet.

  • Ceyda diyor ki:

   Ben olmak istiyorum son dediğinizi pek anlamadım napalm nasıl yapacaz söyleyin

  • Ceyda diyor ki:

   Bakın adınız ne bilmiyorum beni bilyonlarca insan yorumuma gülebilir deli olduğumu düşünen vardır ama şunu ßiliyorum ben inanıyorum ben 4 yaşımdan belli kanı seven elimi vurur oynarım bir kızım ama şu 1 haftadır kan öyle bir istiyorum anlatamam çok pis kan çekiyor canım içim gidiyor saç buluyosunuzdur vampir olmak istiyorum bana lütfen yardımcı ol sana ihdiyacım var tek umudum sensin bana yardım edebilecek insan sensin tek belki çok iyi arkadaş olacaz ne biliyoruz ki özelden konuşalım napacamızı ama bilmiyorum kötümü iyimi şunu biliyorum çok iyi bi insansın adını bilmiyorum bana eminim yardımcı olacaksın yüzünü hüznü bilmeden görmeden hisü ediyorum güveniyorum tek umudum sen ölmek için doğduk tekrar bana dön

 17. astrofizik uzmani diyor ki:

  Mrb gencler bakin wampirlik vesaire kurt adam hikayelerine pek inanmayin pskolojik bi hastaliktir bu frankestain bu hastaligi icad etti wirus misali gerisi sadece abarti hikaye asli yok yani hastalik sonucu dis etleri geri cekilyo azi disleri kisaliyo kopek disi olarak tabir ettjgimiz disler hastaliga duyarli oldugu icin ayni kaliyo unutmayin disler birer kemiktir parlak bi kemik distan mermer gibi gorunur canlidir buyur dokulur yenisi cikar vs vs yarasa uzerinde yaptigim bi deney vardi yarasa kaniyla insan kanini izole edip karistirdim ve sonuc dna da farklilik cok insan kani sicaktir ve hava ile temas ettiginde pihtilasir yarasa kani soguktur hava ile temas ettiginde asla kurumaz siyahtir siyah kalir sivi halde

 18. astrofizik uzmani diyor ki:

  Insanlar beseri canlilardir bazi asalaklar insan irkinin maymunlardan geldigine inanir Allah insana beyin vermis lakin hayvan beyni kadar insanlar beyinlerini gelistirememis maymunlarin hic bi yapisi insanlara uymaz uyuyor diyenler tam net arastirmadam konusmasin derim evrim teorisine inanirim buna gelisim buyume deniyor vucud gelisim asamasinda farklilasiyor bebeklik cocukluk ergenlik ve olgunluk acisindan gelisim saglar yaslandiginda ise tam tersi olur olum asamasina kadar

 19. Bakın eğer gerçekten birileri varsa vampir vea olucak gelsin beraber bilgilerimizi paylaşalım. Yorumumun altına facebook unuz varsa yazın konuşalım ?

  • Eraslan diyor ki:

   Bana ulaşabilirmisin
   [email protected]

  • Ceyda diyor ki:

   Sizin bna cevap vermenizi bekliyorum

 20. blonde white diyor ki:

  Ben vampirlerin var olduguna inaniyorum ama bizim bildigimiz gibi super guclu super hizli ve super cekici olduklarini sanmiyorum. sadece biz insanogullarinda cok daha zekiler ve bize zarar vermek istiyorlar. Bize zarar vermelerinin tek nedeni ise kiskanclik. Biz asil ve temiz bir kan tasirken onlar lanetli bir kan tasiyorlar. onlarin boyle olmalarini insanlara sorumlu tutuyorlar

 21. blonde white diyor ki:

  Ben vampirlerin var olduguna inaniyorum ama bizim bildigimiz gibi super guclu super hizli ve super cekici olduklarini sanmiyorum. sadece biz insanogullarinda cok daha zekiler ve bize zarar vermek istiyorlar. Bize zarar vermelerinin tek nedeni ise kiskanclik. Biz asil ve temiz bir kan tasirken onlar lanetli bir kan tasiyorlar. onlarin boyle olmalarini insanlara sorumlu tutuyorlar

  • bilinmeyen diyor ki:

   bunun kanıtı varmı peki vampirer olsa haberlere çıkardı deneyler yapılırdı ortalıkta dahi yoklar olsa KURANDA geçerdi en azından az da olsa ip ucu gerekirdi ama bn göremiyorum ?

 22. Ekmek emen vampir diyor ki:

  Yaa yorumlara baktım gülmekten karnım ağrıdı bu kadar aptal olamazsınız ne vampiri filim izleyip gaza gelenler doluşmuş
  :D :D.
  Bu arada bende vampirim
  İrtibata geçerseniz sizide emebilirim hava kararmak üzere avlanmam lazım

 23. herkese göre farklıdır diyor ki:

  ben vampirlere inanıyorum ama farklı biraz ölümsüz olduklarına felan inanmıyorum am insanlardan biraz daha uzun yaşadıklarınu düşünüyorum yada insanlardan biraz daha güçlü olduklarını dülünüyorum

 24. xriz diyor ki:

  bizler kana susuyoruz sadece bizlerin piskolejini bozuk sadece

 25. gizemli diyor ki:

  benim tek dusuncem kan icmek baska bisey deil hayvansal kan olmasa insanlar yanmisti

 26. gizemli diyor ki:

  maksimun 1000 sene yasyoruz ve kan la beslenyoruz vampire lr yok diyenlere inanmayin gizli yolar bizim varligmizi

 27. esra diyor ki:

  ben şu sön günler kendimi bir vampir gibi hissetiyorum sürekli bir kişinin yanına gidince ağzım sulanıyor ve zor nefes alıyorum

 28. Sadece Uyu diyor ki:

  Cidden hepinizin kafası güzel.

 29. Sadece Uyu diyor ki:

  Hepiniz dizi veya filmlerdeki o havalı karakterleri görüp gelmişsiniz ve çoğunuzun yaşı sekizi geçmez

 30. ZERO diyor ki:

  biz gerçeğiz. ben bir safkanım. en yakın arkadaşımda safan saanımırım şanslıyız. tam 2 hafta önce öğrendik. size göre vampir olmak güzel ve koay ama öyle deil. ben 9 yaşımdayken hayatımın içine sıçtılar. benden ailemi çaldılar. bir fahişe geldi babamı çaldı. bunları geçelim. eğer bir vampirseniz kafanıza aniden ölümcül ağrılar girer ve ölmek istersiniz. güneşten nefret edersinz çünkü bir ışını bile kafanızı ağrıtmaya yeter ve yazları gözleriniz kararır, düşersiniz. en önemli sınavlarda kafanıza yine o ağrılardan girer ve çıldırırsınız kalemi kırarsınız. diğer insanlara göre çok daha zekisinizdir ama göstermek istemezsiniz. karanlıkta loş bir ışıkta gibi olursunuz, renkleri bırakın bazı yazıları bile okuyabilirsiniz. reflekslerinz olması gerektiğinden çokk daha hızlıdır. ani güç belirtileri gösterirsiniz. en hafif kokuları bile alır, en ince sesleri bile duyarsınız. insanlardan kaçarsınız bazı soruları kaçamak görürürsünüz. insanları yemek gibi görürsünüz. en yakınınız bile size yardım edemez. yaralarınız çok çabuk iyileşir. bazen çok hızlısınızdır. kulaklarınız çınlar kendinizi şizofren gibi hissedersiniz. bazen gece ellerinizden ışık bile çıkar bazen 2dk da bir insanı zihniniz ile bayıltırsınız, biyokinezi yapabilirsiniz. 6. hissiniz çok güçlüdür olacak herşeyi bazen görürsünüz bile bazen cavap şıklarını bilirsiniz. asosyal olmaya başlarsınız. ben kısaca kendimi anlattım. bizden olanlar varsa nasıl avlanacağımı yazsın please. son zamanlarda çok susadım lütfen çok ihtiyacım varr.

  • dişi vampir diyor ki:

   Ya bende ciddi bir şey söyleyeceksin diye okuyordum gülmekten doğru dürüst okuyamadım ya jfkhgk :D

  • Eraslan diyor ki:

   Mrb aynı olaylar bendede var lütfen bana ulaşırmısın facebook [email protected]
   Lğtfen

   • ZERO diyor ki:

    en kısa zamanda ulaşmaya çalışıcam. şu aralar ulaşamam bazı sorunlar yüzünden ama dediğm gibi en kısa zamanda ulaşırım.

 31. ZERO diyor ki:

  artık arkadaklarımı ısırmaya başladım hatta geçenlerde beden hocamı ısırdım. dişlerim iyice uzamaya başladı kankamla hastaneden kan çalma planları yapıyoz.

 32. Nur diyor ki:

  Arkadaşlar ben vampir diye birşey olmadığına inaniyorum arastırdım ve vampir hastalığını buldum bir tür virüs daha kanıtlanamayan şeylere inanmayın

 33. Mehmetcan Özç. diyor ki:

  Merhaba, arkadaşlar web site üzerinde ya da diğer sitelerde yalan yanlış bir çok bilgi mevcuttur. Sahip olunan bazı yetenekler ya da özellikler değiştirilemez ya da aktarılamaz durumdadırlar. Vampir ya da kurt adam olabilmenin hiç bir yolu yoktur. Filmler de görmüş olduğunuz ısırma sahnelerinde ki aktarım işlemlerinin tamamı yalandır. Kurt adam ya da vampir olabilmek için seçilmiş ya da efsunlanmış olmanız gerekmektedir nedeni ise; kurt adamlık ya da vampirlik ilahi bir güç ister, ilahi gücü de yönetebilmek sağlam irade ister, bu nedenle sonradan olabilmenin hiç bir yolu yoktur. Orta diyarda yer alan bilginler, yaşayan itirafçılar arasındaki en güçlü olanları (condan) aktarım işlemini kendi bünyeleri ile yapabilmekteler şeklinde bir söylemde bulundular ancak bunun aslı var mıdır bilinmemekte. Bunun dışında başka hiçbir şekilde dönüşemezsiniz. Daha fazla bilgi için [email protected]

  • Sıradan Biri diyor ki:

   Arkadaşım Yanlışın Var Bilgi Yi Hangi KaynakTan Aldın Bilmiyorum Ama Bildiğin Yanlış İsterSen İletişime Geçebiliriz…

 34. Patnos diyor ki:

  İşte Bu: Romenler, birkaç on yıl öncesine kadar ölülerinin arkalarına bir diş sarmısak iliştirir ve ayaklarını iple bağlayarak gömerlerdi. Dalmaçya’da ise bazı kontrol grupları, birkaç yılda bir mezarlığa giderek şüpheli ölülerin gerçekten çürüyüp çürümediklerine bakarlardı.

 35. Duz deyil ? diyor ki:

  UWaGLaRiN BaWiN KeSeN HaMiLe QaDiNLaRiN QaRNiN DeWeN QoCaLaRiN GoZuN DeWeN … BuLaR KiMiN iWi ? INSaN iWi oLa BiLMeZ VaNPiRi uZaGDa aXTaRMiYiN

 36. Merhaba arkadaşlar, forum üzerinde ne yazık ki birden fazla yanlış bilgi mevcut neredeyse tüm yorumları ve aktarılan doğru-yanlış bilgileri okudum. Öncelikle size şunu söylemem gerekiyor ki vampir ya da kurt adam olabilmenin fiziksel-beşeri olarak herhangi bir yolu bulunmamaktadır. (Bu bilgi kadim ölüler ve yaradılışlar kitabından alıntıdır.) Vampir olabilmenin tek bir yolu vardır bir vampir tarafından itirafçının (Merlin zamanında adalet ve kalkınma için yaradılan ışık temsilcileridir, günümüzde yaşayan 4 tane itirafçı bulunmaktadır.) vermiş olduğu onay ile ısırılmaktır. (Nedeni; itirafçılar yaradılış esaslarına göre vampirlerden ve kurtadamlardan önce yaradıldılar. İtirafçıların yaradılış amacı merlin döneminde ki geri kafalıkları, düzensizlikleri ve adaletsizlikleri ortadan kaldırmaktı ancak itirafçı kavramını halk daha önce hiç duymadığından dolayı sahip oldukları gücün düzeni sağlayacağına doğal olarak inanmayacaklardı bu nedenle itirafçılara hizmet edebilmeleri için kurt adam ve vampir türünden iki örnek yaratıldı merlin ve duruid lideri ergus tarafından ve evrensel yasalara eklenen bir maddede ise “vampirler ve kurt adamlar itirafçıların onayı olmadan evlenemez ve türeyemez.(bu kuralın konmasının nedeni hiçbir zaman tam olarak anlaşılamadı.)bu nedenle onlar tarafından ısırılamazsınız. İletişim: 534 876 33 98 / [email protected]

1 134 135 136
Yorum Durumu: 5.973 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>