DUYURULAR

 • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
 • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
 • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
 • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
 • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
 • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
 • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
 • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
 • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Araştırma » Yerli Yapımı Silah ve Araçlarımız
Araştırma 2014
yerli-araclarimiz-2

Yerli Yapımı Silah ve Araçlarımız

Haber Tarihi: 12 Haziran, 2014,Perşembe | | Kategorisi: Araştırma

CİRİT: Türk roket ve füze üreticisi Roketsan tarafından üretilen roket ve füze sistemi 8 km menzilli, lazer güdümlüdür. Dünyanın ilk lazer güdümlü helikopter füzesidir. Türk Ordusu’nunAtak, Cobra ve Super Cobra saldırı helikopterleri için geliştirilen bir sistemdir. Cirit sistemi, Eurocopter tarafından Eurocopter EC635 helikopterinin donatılması için de seçilmiştir.

Yerli malı araçlar-Türkiyede üretilen araçlar

Yerli malı araçlar-Türkiyede üretilen araçlar

ATAK HELİKOPTERİ:Türk Ordusunun Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ihtiyacının karşılamak maksadıyla üretimiştir.AgustaWestland tasarımı Atak helikopteri gövdesinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına uygun şekilde; motor, aktarma organları ve kuyruk pallerinin değiştirilmesine ilave olarak milli aviyonik ve silah sistemleri ile donatılmıştır. Atak helikopteri dünyada kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olma unvanını elinde tutmaktadır.

ALTAY TANKI: Türkiye tarafından halen geliştirilmekte olan ve bittiğinde bittiğinde yeni nesil ana muharebe tankıdır. İsmini Kurtuluş Savaşı komutanlarından Fahrettin Altay’dan almıştır. Fahrettin Altay’a ise soyismi Altay Spor Kulübü’nden esinlenerek Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir.

FIRTINA OBÜSÜ: T-155 Fırtına obüsü Türkiye’de üretilen Kundağı Motorlu Topçu Silah Sistemidir. Silaha entegre edilmiş sistemlerle engebeli arazi dahil her türlü arazide rahatça harekat icra edebilmektedir. Obüs namlusuna farklı yükselişler verilerek 3 top mermisini aynı anda hedefe düşürülebilmektedir. Silah uzmanları bu topun dünyada en gelişmiş 3 Kundağı Motorlu obüs sistemi arasında gösterilebileceğini ifade etmektedirler.

BORA-12 KESKİN NİŞANCI TÜFEĞİ: Söz konusu tüfek %100 Türk yapımı bir keskin nişancı tüfeğidir. MKE’nin Kırıkkale tesislerinde türk mühendisleri tarafondan tasarımı ve üretimi gerçekleşen Bora-12; 7,62mm çapında 1200 metre etki mesafesine sahiptir.

AKREP:Otokar tarafından üretilen gece/gündüz görüş ve nişan alma sistemine sahip araç, mekanik aksamlar üzerine geliştirilmiş şasisiz özel bir taaruz/savunma aracıdır. Akrep, 4×4 tahrikli ve taktik özellikleri ile en zor arazi koşullarında hizmet verecek şekilde geliştirilmiştir.

KOBRA:obra, Otokar firması tarafından geliştirilen araç Türk Ordusunun zırhlı tekerlekli araç ihtiyacı doğrultusunda en uygun çözümü sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Kobra aracı üstün hareket kabiliyeti, iyi bir balistik koruma sunmaktadır.

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Saysısı 3 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

 1. bu yazıya kaynak belirtmiş olmanız etik olurdu. yine de güzel olmuş, eline sağlık.

 2. sercan diyor ki:

  Sayın “www.kpssguncelbilgi.com” yetkilileri yorumunuzda belirtiğiniz durum incelenmiş ve site editörlerimizden birisinin sitenizden faydalandığı fakata kaynak belirtmediği tespit edilmiştir. Öncelikle özür dileriz. Sitemizin prensipleri gereği içerik sitemizden kaldırılmış ve yerine özgün bir içerik konulmuştur. Yorumunuzda ki linkiniz kaldırılmayacaktır. İlginiz için özellikle teşekkür ederiz.
  ———–BİLİNMEYENLER.ORG SİTE YÖNETİMİ————-

Yorum Durumu: 3 Yorum
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>