DUYURULAR

  • Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete başlamıştır.
  • Site hız ve performans yönüyle modifiye edilmiştir.
  • Sitemizde yasadışı hiç bir paylaşım yapılmamaktadır.
  • İçerikler hakkında itirazlarınızı iletişim sayfamızdan bizlere iletin.
  • Site iletişim sayfasından siteyle ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Tıkla
  • Bu siteye sizinde katkılarınızı bekliyoruz. ...
  • Sitemizdeki içerikler için lütfen seviyeli yorumlar yapın,
  • Küfürlü, hakeretli şekilde konuşanlar siteden banlanacaktır.
  • Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
Hot News
Anasayfa » Genel » Yüzde Yüz Yerli Zırhlı Araç-EJDER
Genel 2009
ejder5

Yüzde Yüz Yerli Zırhlı Araç-EJDER

Haber Tarihi: 05 Şubat, 2009,Perşembe | | Kategorisi: Genel


‘Ejder’, mevcut mayın patlamalarına karşı kullanıcıya, yüksek bir koruma sunuyor. Aracın tasarımı, mayının patlama etkisinin araca nüfuz etmemesine değil aynı zamanda içerideki personele tesirini de en aza indirmeye ve dolayısıyla standartlar içerisinde kalarak personelin hayatı idamesini temine dayanıyor.

‘Ejder’in bu özelliği, gerçek mayınlar ve araç çarpışma test mankenleri ile özel test teçhizatı kullanılarak gerçekleştirilen denemelerle kanıtlandı. 12 kişiyi taşıyabilen, 18 tonluk ‘Ejder’, kamuoyuna tanıtıldı. Fonksiyonel prototipin imalatı 6 ay süren Ejder, 2 yıllık süreçte 60’ı aşan deneyimli teknik kadronun çalışmalarıyla imal edildi.

Araç içerisinde personel ergonomik olarak oturabilmekte ve personelin silah ile cephaneleri taşınabiliniyor. İstenilen silah sistemi de araca monte edilebiliniyor. Araç dışına yerleştirilmiş kameralar sayesinde açar içerisindeki ekranlar ile şoför, komutan ve manga personeli, araç dışını seçimlerine bağlı olarak kesintisiz gündüz gece izleyebiliyor.

Ejder, yurt dışındaki bazı ülkelere ihraç edildi. Fiyatları ise özelliklerine göre 650 bin ile 2 milyon Euro arasında değişiyor. Nurol Makina ve Sanayi AŞ Genel Müdür Yardımcısı M. Tanju Torun, Ejder’in özelliklerini basın mensuplarına anlattı. Çeşitli sebeplerden dolayı Genelkurmay Başkanlığı’ndan herhangi bir yetkilinin Ejder’i incelemediğini dile getiren Torun, en kısa zamanda bu aracı askeri yetkililere göstermek istediklerini söyledi.

24 Nisan’da Genelkurmay Başkanlığı’nın 336 araçlık alım için ihale açacağını anlatan Torun, kendilerinin de bu ihaleye katılacağını ve Ejder’i teklif edeceklerini belirtti.

Ejder’in testlerden başarıyla geçtiğini ifade eden Torun, aracın yurt dışına da ihraç edildiğini söyledi.

ejder

 

Bu Konu İle İlgili Diğer İçerikler

468x60 REKLAM ALANI
Yorum Durumu: Yorum Yok
Sizinde bir katkınız olsun

Buraya Yorum Bırakabilirsiniz

XHTML: Kullanabileceğiniz Kod Etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>